Medikal Oksijen ve Azot Protoksit Santralleri

Merkezi gaz santral sistemleri daimi olarak tıbbi gaz desteğini sağlamayı garanti etmektedir. Medikal gaz tüplerden yüksek basınçla santrale girer. Yüksek basınç sistemde iki aşamada düşürülür. Sağ ve sol regülatörler basıncı orta seviyeye düşürür. Sol taraftaki regülatör 850 kPa’a sağ taraftaki regülatör ise 750 kPa’a ayarlı olduğundan sistem sağlıklı olarak çalışmaktadır. Her bir basınç düşürücü, yaklaşık 1100 kPa basınçta devreye giren emniyet valfi barındırır.

Orta seviyeye düşürülen basınç tek bir regülatör ile şebeke basıncı seviyesine getirilir. Acil besleme (NIST) girişi çok ani basınç kayıplarında müdahale için dizayn edilmiştir. Böyle bir durumda gaz destek sistemi gaz tüpünü kullanmaya başlar.

Standartlar:

– DIN EN TS 737-3
– DIN EN TS 738-2
– DIN EN 13221
– VDE 0107
– DIN 477

Sipariş Kodları:

30 m3/h60 m3/h100 m3/h120 m3/h180 m3/h
Oksijen900.100900.200900.300900.400900.500
Azot Protoksit900.150900.250900.350900.450900.550

 

                                                       

Medikal Vakum Santrali

Dehas Vakum Santralı Avrupa Standartlarına göre; hesaplamalar sonucunda gerekli vakum debisi hesaplanarak sisteme 580 mm/Hg vakum basıncı sağlayacak şekilde dizayn edilmekte ve üretilmektedir. Pompalar rotatif, döner kanatlı yağ halkalı ve yağsız tip şeklinde imal edilebilmektedir.

Vakum -400 ile -580 mm/Hg basınç arasında çalışabilmektedir. Elektronik kontrolü sayesinde vakum kullanıldıkça ayarlanan değerlerde seçilmiş pompa otomatik olarak devreye girmektedir. İstenilen vakum seviyesini sağladıktan sonra otomatik olarak devreden çıkar.

Medikal Basınçlı Hava Santrali

Dehas Basınçlı Hava Santralı Avrupa Farmakopi yasaları esas alınarak pistonlu veya vidalı tip kompresörler olmak üzere iki tip üretilmektedir. Basınçlı hava sisteme yağsız ve kuru hava verebilecek şekilde ekipmanlar ile donatılmıştır.

Sisteme lineer akış verebilmek için uygun kapasitede tank ve sonrasında basınçtaki nemi giderecek -46°C çiğlenme noktasına sahip dejenerasyonlu kurutucu bulunmaktadır. Kurutucu girişinde ve çıkışında bulunan filtreler ve 316 L paslanmaz steril filtre sayesinde 0,01 mikrona kadar partiküllerin sisteme girişi engellenmektedir.

Kimyasal Basınçlı Hava Kurutucusu ve Filtreler

EUDRI Basınçlı hava kurutucuları ürün yelpazesi – 46 derecelik çiğ noktaları elde etmek maksadıyla en gelişmiş teknoloji kullanılarak basınçlı havadan nemi gidermek amacı ile tasarlanmıştır. EUDRI Kurutucu ürünleri en az bakım gerektirecek şekilde tasarlanmış olup, hemen hemen her yere monte edilebilir. EUDRI Kurutucu alüminyum bir kolonla birleştirilmiş bir giriş ve bir çıkış manifoldundan oluşmaktadır. Kolonda kurutucu maddeyle dolu ikiz hazneler bulunmaktadır, Çalıştırma sırasında. bir hazne hatta bağlı (kurutma) İken. diğer hazne Basınç Değişimli Adsorpsiyon (BDA) prosesini kullanarak yeniden üretim yapar. Basınç Değişimli Adsorpsiyon (BDA) Kurutucu çıkış akışından küçük bir yüzde hava alınır ve kurutulmuş hava hat basıncından atmosferik basınca yayılarak yeniden doymuş hazne oluşturmak için kullanılır. Bu işlem sırasında nem yeniden oluşum haznesinden fiziksel olarak giderilerek egzoz susturucuları yoluyla atmosfere salınır.

Teknik Özellikler:

– Tip: Isıtmasız
– Model: EUDRI
– Çiğ noktası: (-) 46 derece
– Hava kalitesi: ISO 8573
– Azami işletme basıncı: 1 3 Bar
– Asgari işletme basıncı: 4 Bar
– Azami giriş sıcaklığı: 50 derece
– Asgari giriş sıcaklığı: 5 derece
– Yeniden oluşturma: Basınç Değişimli
– Adsorpsiyon: BDA
– Standart güç kaynağı: (-/+ 10%) 230 VAC. / 1 faz, 50/60 Hz
– Kontroller: Elektronik Kontrol Zamanlayıcısı
– Gürültü seviyesi: < 75 dB

 

 

 

Steril Basınçlı Hava Filtresi

Medikal basınçlı (solunabilir) hava tesisatına monte edilerek bakteri geçişini engeller. Kurutucu ve filtre grubundan sonra kullanılması tavsiye edilir. Hastanenin medikal hava kullanımına göre belirli aralıklarla 134 derecede sterilize edilmesi gerekmektedir.

Teknik Özellikler:

– Materyal: 316 L paslanmaz çelik
– Bağlantı Çapı: 1 inç
– Kapasite: 300 m3/h – 7 bar
– Yükseklik: 280 mm
– Genişlik Çapı: 112 mm
– Kartuş Materyali: Teflon
– Gözenek Çapı: 0.01 mikron
– Sterilizasyon: 134 derece

 

Anestezik Gaz Tahliye Santrali

 

Merkezi medikal gaz tesisatının taşıdığı azot protoksit gazının hasta tarafından solunması ve kullanılması sonucu ortaya çıkan gaz karışımının ortamdan uzaklaştırılmasını sağlayan sistemdir. Kullanım sonucunda ortaya çıkan atık gaz karışımı merkezi bir motor grubu tarafından emilerek atmosfere atılır. Kapasite kullanılan mekan sayısına göre belirlenir.