Oksijen Terapi Cihazı

Tıbbi cihazlardan oksijen terapi cihazı farklı isimler ile de anılıyor. Oksijen terapi cihazı çeşitleri neler?

Oksijen konsantratörü olarak da duymuş olabilirsiniz. Bunun yanı sıra oksijen jeneratörü olarak da bilinebilir. Oksijan ihtiyacı olan kişilere oksijen vermek için kullanılan tıbbi cihazlar arasında yer alan bir üründür. Kullanılması ile kişinin bu ihtiyacının giderilmesi sağlanır. Özel olarak tasarlanıp, sağlık anlamında kullanılabilecek şekilde denetimleri yapılarak piyasaya sürülmektedir.

Oksijen Terapi Cihazı

DEHAS Oksijen Terapi Cihazları özellikleri

Kullanılan cihazın faydası nedir? Merak ettiğiniz bu soruya ilk olarak insan yaşamı için olmazsa olmaz olan oksijenin sağlanması faydasını söyleyebiliriz. Bu durum son derece elzem olan bir konudur. İnsanların kanlarında düşük oksijen seviyesine neden olan bir durum varda ya da bu şekilde bir sonuç ortaya çıktıysa, direkt olarak bu aşama kullanımı uygun olacaktır.

Oksijen konsantratörleri olarak da bilinen bu tıbbi cihazlar için ayarlama işlemi konstantörden olacaktır. Yoğunlaştırıcı olarak açıklanabilecek olan yer, elektrikli batarya ile çalıştırılıyor olabilir. Bu durumda direkt olarak elektrikli bataryanın şarj edilmesi yeterli olacaktır.  İhtiyaç duyulan oksijenin elde edilmesi için cihazın kullanımı mümkündür. Her zaman doktor önerisi ile kullanılması gereken bu cihaz, oksijen yetersizliği durumunda hemen kullanılabilir. Cihazın özellikleri sayesinde, kişiye verilen havanın nem dengesinin de korunması ile direkt olarak akciğerlere etkili hava girişi olacaktır.

Oksijen Terapi Cihazı Parçaları

Oksijen ihtiyacı için kullanılan bu tıbbi cihaz parçalardan oluşur. Bir sıkıştırma aparatına sahiptir. Fakat sıkıştırılmış oksijen ya da bir oksijen tankı ile karıştırılmamalıdır. Bir tankın dağıttığı belli bir oksijen miktarına sahip olması ile birlikte, yoğunlaştırıcı havada süzülmektedir. Sıkıştırılıp, sürekli olarak hava verme işlemini tekrar eder. Havada beslemesi asla bitmediğinden sürekli olarak tekrar etme özelliğine de sahiptir. Sıkıştırılmış olan havayı yeniden doldurmak yerine, yoğunlaştırıcının sadece güce sahip olması gerektiği için kullanımı uygun olarak görülür. Oksijen terapi cihazı özellikleri için cihazda yer alan parçaların sahip olduğu özellikler üzerinden kullanımın pratik ve kolay olduğunu söylemek mümkün.